Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 2/2025
search
  • Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 2/2025

NGG 2/2025

15,00 zł
Brutto

Wydanie magazynu Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 2/2025. Do wyboru wersja papierowa lub elektroniczna. Po opłaceniu numer w wersji papierowej wysyłamy przesyłką pocztową, a w wersji elektronicznej, jako plik .pdf wysyłamy na wskazany podczas zamówienia adres e-mailowy. Można też zamówić obie wersje naraz.

Rodzaj wydania: Wersja papierowa
Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Błąd diagnostyczny bez uszczerbku na zdrowiu – jak sąd ocenił odpowiedzialność lekarza?

Czy lekarz ponosi odpowiedzialność za brak dokładnej diagnostyki, nawet jeśli nie doszło do trwałego uszczerbku na zdrowiu? Analiza sprawy sądowej pod kątem zaistnienia błędu medycznego i naruszenia praw pacjenta.

Autorki: Karolina Podsiadły-Gęsikowska; Aleksandra Powierża


Zastosowanie komórek macierzystych, w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu – przegląd literatury

Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM) jest powszechnym problemem zdrowotnym o znaczącym wpływie na jakość życia. Terapie komórkowe, w tym wykorzystanie komórek macierzystych z galarety Whartona (Wharton’s Jelly Mesenchymal Stem Cells – WJ-MSCs), stanowią obiecującą alternatywę dla leczenia chirurgicznego.

Autor: Piotr Kolczewski


Aspekty opieki ginekologicznej i endokrynologicznej kobiet w zakresie zrównoważonego podejścia do leczenia objawów menopauzy

Współczesna opieka ginekologiczna i endokrynologiczna jest kluczowym elementem zdrowia kobiet na każdym etapie ich życia. Opieka ta obejmuje szeroki zakres usług profilaktycznych, diagnostycznych i terapeutycznych, które muszą być dostosowane do indywidualnych potrzeb i specyfiki różnych okresów życia kobiety.

Autorki: dr n. o zdr. Katarzyna Zborowska, prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta


Leczenie farmakologiczne w okresie ciąży i laktacji

Ogólne przekonanie o zagrożeniu wynikającym z racjonalnej farmakoterapii u kobiet w ciąży jest pojęciem błędnym. Choroba może stanowić większe niebezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu niż przemyślane leczenie farmakologiczne.

Autor: mgr farm. Gabriela Lewandowska


Postępowanie profilaktyczne w zakażeniach krętkami Borrelia spp. u pacjentek w ciąży

W kilku badaniach na modelu zwierzęcym udokumentowano przezłożyskowe przenoszenie Borrelia burgdorferi, dlatego uważano, że może ona powodować zakażenia płodu i potencjalne działanie teratogenne, zwłaszcza biorąc pod uwagę podobieństwa między boreliozą z Lyme a kiłą.

Autorzy: dr hab. n. med. Tomasz Dzieciątkowski, lek. Michał Gontkiewicz


Gwałtowny spadek liczby zgonów z powodu nowotworów szyjki macicy u młodych kobiet na terenie USA – przypuszczalny wpływ szczepień przeciwko HPV?

Zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) są jedną z najczęstszych na świecie chorób przenoszonych drogą płciową. Infekcje typami wysokiego ryzyka onkogennego (HPV-16 i -18) uważane są za czynnik predysponujący do rozwoju płaskonabłonkowego raka szyjki macicy.

Autorzy: dr hab. n. med. Tomasz Dzieciątkowski, lek. Michał Gontkiewicz


Ginekolog w mediach społecznościowych

Oglądamy relacje z udanych metamorfoz uśmiechu, słuchamy zwierzeń tych, którzy wyszli z głębokiej depresji, czy dokonali operacji bariartycznej – zmniejszywszy swój żołądek schudli o 80 kg. Dlaczego, więc zdecydowanie za mało mówimy w przekazie video o pokonanym raku narządów rodnych, plastyce warg sromowych, czy procesie in vitro z jego bohaterami w rolach głównych?

Autorzy:Katarzyna Kopacz-Petranyuk, Marcin Głuszek


Zielona herbata a choroby ginekologiczne

Herbata, po wodzie, jest drugim najczęściej spożywanym napojem na świecie. Zielona herbata (Camellia sinensis) to rodzaj herbaty niefermentowanej, która zachowuje wysoką zawartość bioaktywnych substancji o aktywnym spektrum działania dla zdrowia.

Autorzy: prof. dr n. med. Janina Markowska; lek. Jacek Tulimowski; dr n. med i n. i zdr. Damian Twardawa

SPSMedia
100 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.