Ginekologia onkologiczna
Wydanie: Warszawa, 1, 2019
Copyright: 2016
Redakcja naukowa: Prof. dr hab. n. med. Grzegorz H. Bręborowicz, Zbigniew Kojs, Łukasz Wicherek
Wydawca: PZWL Wydawnictwo Lekarskie
Typ oprawy: twarda
Polityka bezpieczeństwa
Zasady dostawy
Zasady zwrotu
Ginekologia onkologiczna
Praktyczny podręcznik omawiający zagadnienia związane z chirurgią wielonarządową w ginekologii. W książce zostały opisane nie tylko teoretyczne podstawy, warunkujące wybór konkretnej techniki operacyjnej, lecz także dokładne schematy i wskazówki postępowania.
Szczegółowo wyjaśnione techniki przeprowadzania zabiegu operacyjnego zostały opatrzone licznymi fotografiami. Autorzy zwrócili również uwagę na tzw. pułapki anatomiczne. Zaletą książki jest usystematyzowanie nazewnictwa i opisów poszczególnych zabiegów.
Doskonale przygotowana publikacja potrzebna lekarzom zarówno specjalizującym się, jak i doświadczonym praktykom; zainteresuje również studentów medycyny.
***
Fragment przedmowy:
Współczesna onkologia jest w znacznej mierze postępowaniem interdyscyplinarnym. W wyniku dynamicznego rozwoju tej dziedziny choroba nowotworowa stała się schorzeniem przewlekłym i wymaga w związku z tym podejścia odmiennego od dotychczasowego. W ostatnich latach z ginekologii wyodrębnia się nowa dziedzina – ginekologia onkologiczna, która rozwija się na styku chirurgii onkologicznej, chemioterapii i radioterapii. Ginekolog onkolog uczestniczy w każdym etapie leczenia chorych na nowotwory złośliwe, wywodzące się z kobiecych narządów płciowych. Wyodrębnienie ginekologii onkologicznej nie jest procesem usamodzielniania. Zgodnie z zasadami onkologii ginekolog onkolog jest częścią wielospecjalistycznego zespołu terapeutycznego, a jego podstawową cechą jest umiejętność współpracy ze specjalistami z innych dziedzin onkologicznych.