Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 6/2021
search
  • Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 6/2021

NGG 6/2021

15,00 zł
Brutto

Wydanie magazynu Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 6/2021. Do wyboru wersja papierowa lub elektroniczna. Po opłaceniu numer w wersji papierowej wysyłamy przesyłką pocztową, a w wersji elektronicznej, jako plik .pdf wysyłamy na wskazany podczas zamówienia adres e-mailowy. Można też zamówić obie wersje naraz.

Rodzaj wydania: Wersja papierowa
Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu Nowy Gabinet Ginekologiczny. Tematem przewodnim tego wydania jest Hipochondria u pacjentek. Dr Sławomir Murawiec określa przyczynę hipochondrii oraz daje praktyczne wskazówki jak pomóc pacjentce.

Kolejnym artykułem jest „Wizyta ciężarnej u dentysty”. Artykuł jest autorstwa stomatolog lek. dent. Magdy Sierakowskiej, która obszernie opisuje, jakie leczenie, w którym okresie ciąży i z jakimi ograniczeniami można przeprowadzić u kobiet ciężarnych.

Redaktor naczelny lek. med. Jacek Tulimowski opublikował artykuł pt. „Nowotwory dziedziczne”. Czym różnią się one od nowotworów występujących sporadycznie i jakie są schematy testowania – tego dowiemy się z tego artykułu.

W części prawnej znajdą Państwo artykuł pt. „Obowiązek informacyjny podmiotu leczniczego” Każdy podmiot leczniczy musi udostępnić pacjentowi wiele niezbędnych informacji - to, wynika z ustawy o działalności leczniczej. Jak te obowiązki definiuje polskie prawo?

Wiele kontrowersji ostatnio budzi problem wynagrodzenia w placówkach medycznych. Zrobiło się o nich głośno, ponieważ 1 lipca 2021 r. zaczęła obowiązywać znowelizowana ustawa. Kto i ile musi zarabiać? W jakich placówkach ustawa obowiązuje? Jakie są rządowe wytyczne? Jakie kary grożą pracodawcom? Na te pytania odpowiedzi udziela mecenas Tomasz Popielski.

Oczywiście w tym wydaniu nie zabrakło Pytań do Prawnika na które odpowiedział mecenas Maciej Gibiński.

SPIS TREŚCI

Pytania do prawnika
Na pytania Czytelników odpowiada adwokat, dr n. pr. Maciej Gibiński – absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, właściciel kancelarii prawnej Centrum Doradcze Prawa Medycznego.

Hipochondria
Istnieje grupa pacjentek, które bywają powodem szczególnej frustracji lekarzy. To osoby, którym „nic nie jest”, a które pomimo to uparcie wracają na konsultacje, z przekonaniem i przerażeniem, że na pewno są chorzy na: raka, stwardnienie rozsiane, arytmię serca, zawał, czy udar… Ponawiane badania diagnostyczne nie potwierdzają tych rozpoznań, zresztą trudno mieć nieustający ciąg bezobjawowych nowotworów, o lokalizacji zmieniającej się w zależności od informacji w mediach.

Wizyta ciężarnej u dentysty
Ciąża jest okresem bardzo wielu zmian w organizmie. Zmiany dotyczą nie tylko fizjologii, ale również sposobu życia, aktywności fizycznej, psychiki, zwyczajów higienicznych i składu posiłków. Spożywanie posiłków nie pozostaje bez wpływu na stan zdrowia jamy ustnej. Świadomość zdrowotna oraz specyfika opieki stomatologicznej u mam wpływa pozytywnie na przebieg ciąży, zdrowie kobiety oraz właściwy rozwój płodu [1].

Obowiązek informacyjny
podmiotu leczniczego Każdy podmiot leczniczy musi udostępnić pacjentowi wiele niezbędnych informacji. To, jakie informacje muszą być udostępnione wynika z ustawy o działalności leczniczej. Sposób udostępnienia tych informacji też nie jest dowolny. Zobaczmy jak te obowiązki definiuje polskie prawo.

Medyczna F1
Rozwój – to najlepsze słowo, którym można określić 2021 rok, mimo pandemii i wielu związanych z nią wyzwań. Jest ono tym bardziej aktualne w perspektywie całego roku 2022, który zapowiada się jako czas ogromnych szans i mamy nadzieję wielu sukcesów.

Nowotwory dziedziczne
Nowotwory dziedziczne są często zarówno fenotypowo, klinicznie jak i histopatologicznie nie do odróżnienia od nowotworów występujących sporadycznie. Jednak analizując występowanie tego typu nowotworów możemy wyodrębnić cechy różniące je od siebie.

Wynagrodzenie w placówkach medycznych
Przepisy dotyczące najniższego wynagrodzenia nastręczają dużo trudności. Znów się o nich zrobiło głośno, ponieważ 1 lipca 2021 r. zaczęła obowiązywać znowelizowana ustawa. Zatem, kto i ile musi zarabiać? W jakich placówkach ustawa obowiązuje? Jakie są rządowe wytyczne? Jakie kary grożą pracodawcom?



SPSMedia
100 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.