Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 4/2021
search
  • Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 4/2021

NGG 4/2021

15,00 zł
Brutto

Wydanie magazynu Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 4/2021. Do wyboru wersja papierowa lub elektroniczna. Po opłaceniu numer w wersji papierowej wysyłamy przesyłką pocztową, a w wersji elektronicznej, jako plik .pdf wysyłamy na wskazany podczas zamówienia adres e-mailowy. Można też zamówić obie wersje naraz.

Rodzaj wydania: Wersja papierowa
Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

SPIS TREŚCI ZESZYTU:

Nowe trendy w niehormonalnej terapii zmian zanikowych w obrębie układu moczowo-płciowego
W terapiach zmian zanikowych bardzo ważny jest odpowiedni poziom nawilżenia i elastyczności tkankowej. To on decyduje o powodzeniu terapii. Preparaty do łagodzenia skutków zmian zanikowych powinny hamować utratę wody z tkanek, nawilżać je i zwiększać ich elastyczność.

Związek pomiędzy zapaleniem tkanek okołowierzchołkowych a niekorzystnym zakończeniem ciąży

Jednoczasowe zastosowanie kwasu hialuronowego i radiofrekwencji u pacjentek z atrofią urogenitalną – protokół Nrose
Protokół leczenia atrofii urogenitalnej, składający się z jednoczasowego zastosowania kwasu hialuronowego, zabiegu radiofrekfencji bipolarnej oraz kosmoceutyku aplikowanego pomiędzy zabiegami, przyniósł oczekiwane efekty. Uzyskano wzrost stężenia kolagenu i elastyny zarówno w ścianie pochwy, jak i w skórze sromu, a pacjentki odczuły poprawę. Ustąpiły pieczenie, świąd i ból.

Rola położnych we wczesnym wykrywaniu RSM
O teraźniejszości i przyszłości EVA System z VisualCheck (VC), jako narzędzia do diagnostyki przy użyciu AI w rękach położnych, rozmawiamy z dr n. med. Ewą Kuś, ekspertem Grupy LUX MED do spraw ginekologii i położnictwa.

Inhibitory kinaz tyrozynowych w raku jajnika. Przegląd

EDM i dokumentacja w formie elektronicznej to nie to samo
Pomimo licznych sugestii ze strony środowiska medycznego o przesunięcie terminów wprowadzenia nowych obowiązków, związanych z systemami P1, SIM itd., nie zmieniono daty ich wprowadzenia. Lekarze i lekarze dentyści zgłaszali liczne zastrzeżenia i uwagi, sygnalizując, że systemy nie są dobrze przygotowane. Jednak 1 lipca 2021 r. wprowadzono nowe obowiązki, nie bacząc na to, że pogłębią one tylko zamęt w środowisku medycznym. Wprowadzono je choć jeszcze nie uporano się z problemami związanymi z EDM, czyli elektroniczną dokumentacją medyczną.

Jak postąpić z wezwaniem do zapłaty?
W ostatnim czasie do sądów i ubezpieczycieli wpłynęło bardzo dużo spraw, dotyczących roszczeń pacjentów, w stosunku do lekarzy, za złe, zdaniem pacjentów, postępowanie podczas leczenia. Choć do uznania winy lekarza dochodzi rzadko, to już na etapie roszczenia pojawiają się różne problemy. Jak im zapobiec i jak sobie z nimi radzić?

SPSMedia
100 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.