Techniki małoinwazyjne w ginekologii plastycznej
search
  • Techniki małoinwazyjne w ginekologii plastycznej

Techniki małoinwazyjne w ginekologii plastycznej

169,00 zł
Brutto
  • Wydanie: 1, 2018

  • Autor: Piotr Kolczewski, Michał Barwijuk, Rafał Kuźlik

  • Wydawca: PZWL Wydawnictwo Lekarskie

  • Typ oprawy: twarda

  • Data premiery: 05.11.2018

Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Techniki małoinwazyjne w ginekologii plastycznej to doskonałe źródło praktycznej i nowatorskiej wiedzy.

Lasery, urządzenia korzystające z radiofrekwencji (RF) czy zogniskowanych ultradźwięków o wysokim natężeniu (HIFU) są technologiami coraz częściej wykorzystywanymi przez ginekologów plastycznych. W publikacji wnikliwie omówiono zastosowanie wspomnianych metod, odnosząc się do najnowszej literatury, jak też własnych doświadczeń autorów.

Ciekawym tematem jest lipotransfer tłuszczu autologicznego, który wykorzystuje się nie tylko do wypełniania warg sromowych większych, ale i w leczeniu ciężkich postaci liszaja twardzinowego oraz jako wypełniacz w procesie leczenia blizn. Autorzy omówili też procedury G-shot i O-shot.

Osobnej uwagi wymaga unikatowy w polskiej literaturze medycznej rozdział poświęcony waginizmowi (pochwicy), który w sposób spójny i praktyczny podchodzi do rozpoznania i leczenia tak destrukcyjnego dla kobiety, a nierzadko pary, problemu.

Książka jest bogato ilustrowana. Czytelnik znajdzie w niej również odnośniki do filmów z nagraniami instruktażowymi.

Praktyczna, ciekawa lektura z pewnością zainteresuje ginekologów, chirurgów plastycznych i lekarzy medycyny estetycznej.

Patron:


Patroni

Autorzy z dużą wnikliwością i zdrowym krytycyzmem odnieśli się do budzącego emocje i zaistniałego bardziej w „popkulturze” niż rzeczywistej anatomii punktu G, jak również tzw. O-shot w leczeniu female sexual disorder (FSD). Zarówno powiększanie punktu G, jak i O-shot są przykładem działań, gdzie marketing wyprzedza naukę, która do tej pory nie dostarczyła rzetelnych danych na temat skuteczności tych metod. Konieczne są dalsze badania, które pozwolą ocenić, czy ich stosowanie jest medycznie uzasadnione. Informacje zawarte w tym podręczniku są unikatowe, nie ma ich w programach specjalizacji z zakresu ginekologii czy chirurgii plastycznej, a ich wartość merytoryczna w dobie dynamicznie rozwijającej się ginekologii plastycznej wkrótce zblednie. Do zapoznania się z nim zachęcam nie tylko ginekologów, ale również chirurgów plastycznych i lekarzy medycyny estetycznej. Jestem przekonany, że obiektywne podejście autorów, pozbawione wszechobecnego w szeroko pojętej medycynie estetycznej marketingu, zostanie docenione przez czytelników.

Piotr Kolczewski, fragment przedmowy,

10 Przedmioty
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.