Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 5/2023
search
  • Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 5/2023

NGS 5/2023

20,00 zł
Brutto

Wydanie magazynu Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 5/2023. Do wyboru wersja papierowa lub elektroniczna. Po opłaceniu numer w wersji papierowej wysyłamy przesyłką pocztową, a w wersji elektronicznej, jako plik .pdf wysyłamy na wskazany podczas zamówienia adres e-mailowy. Można też zamówić obie wersje naraz.

Rodzaj wydania: Wersja papierowa
Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Umiejętności – więcej pytań niż odpowiedzi

Publikacja rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 czerwca 2023 r. w sprawie umiejętności zawodowych lekarzy i lekarzy dentystów wzbudziła wiele emocji. Oczywiście treść tego rozporządzenia nie jest zaskoczeniem, bowiem prace nad nim trwały już dość długo. Jednak wejście w życie tego przepisu wiele zmienia w funkcjonowaniu lekarzy.

Autor: Ewa Mazur-Pawłowska


Nieprawidłowo wykonane korony

Liczba spraw o błędy medyczne ciągle wzrasta. Powoduje to zwiększenie zapotrzebowania na opinie sądowo-lekarskie. Stopień złożoności spraw jest coraz większy, rosną oczekiwania nie tylko w kwestiach medycznych, ale i procesowych. Bez opinii biegłego, sąd – nie posiadając wiadomości specjalistycznych – nie będzie w stanie wydać wyroku.

Autorki: Karolina Podsiadły-Gęsikowska; Aleksandra Powierża


Wszczepienie implantów podokostnowych w atroficznej szczęce – opis przypadku. Część 1.

Praca przedstawia zastosowanie technologii cyfrowej w postaci skanera 3D (3shape Trios), zdjęć CBCT (Carestream 8100 3D), druku 3D (Anycubic), programów Exocad i Blue Sky Plan, Piezotome oraz implantów indywidualnych (BTK).

Autorzy: Andrzej Szwarczyński Rafał Przybylski, Kacper Kropielnicki, Kaja Szwarczyńska


Align Technology otwiera nowe edukacyjne centrum szkoleniowe dla lekarzy Invisalign we Wrocławiu

Firma Align Technology ogłosiła otwarcie nowego Edukacyjnego Centrum Szkoleniowego dla certyfikowanych lekarzy Invisalign we Wrocławiu.

Artykuł sponsorowany


Ewolucja mikroskopów stomatologicznych

Przez ostatnie trzy dekady mikroskopy zabiegowe na dobre zadomowiły się w stomatologii. Z początkowo dość nieporęcznych i nieergonomicznych stały się nowoczesnymi, naszpikowanymi technologią XXI w., wydajnymi urządzeniami.

Autor: Cyprian Seliga


Ja do ciebie, ty do mnie, czyli pacjent musi komunikować

To trudne zadanie. Jak rozmawiać z pacjentem, który co prawda potrafi mówić, ale gdy leży na fotelu, podczas zabiegu, to nie może z siebie wydusić ani słowa?

Autor: Marcin Głuszek


Charakterystyka stomatologicznych materiałów ceramicznych, opracowywanych w technologii CAD/CAM

Niniejsza praca ma na celu przedstawienie cech i właściwości materiałów ceramicznych, wykorzystywanych w gabinetach stomatologicznych przy tworzeniu stałych uzupełnień protetycznych.

Autorzy: lek. dent. Kamil Zdebski, dr n. med. Borys Tomikowski


Funkcjonalne protezy całkowite wykonane z wykorzystaniem metody graficznej rejestracji położenia żuchwy – opis przypadku

Problem bezzębia dotyka szerokiej grupy osób w wieku podeszłym. W celu uniknięcia niekorzystnych następstw tego stanu, konieczne jest wdrożenie leczenia protetycznego spełniającego wymogi estetyczne i funkcjonalne oraz zapewniającego stabilne położenie żuchwy w relacji centralnej.

Autorka: lek. dent. Klaudia Kuballa-Obszyńska


Ambulatorium ortodontyczne

Inwestorzy planujący otwarcie nowej placówki, w której ma być prowadzona działalność lecznicza, mają świadomość konieczności spełnienia wymagań stawianych im przez państwową inspekcję sanitarną.

Autor: Marta Maliszewska


Opel Mokka

Autor: Piotr SzymańskiSPSMedia
1000 Przedmioty
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.