Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 6/2023
search
  • Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 6/2023

NGS 6/2023

20,00 zł
Brutto

Wydanie magazynu Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 6/2023. Do wyboru wersja papierowa lub elektroniczna. Po opłaceniu numer w wersji papierowej wysyłamy przesyłką pocztową, a w wersji elektronicznej, jako plik .pdf wysyłamy na wskazany podczas zamówienia adres e-mailowy. Można też zamówić obie wersje naraz.

Rodzaj wydania: Wersja papierowa
Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

SPIS TREŚCI:

Czy lekarze dentyści mogą stosować sedację? Ministerstwo Zdrowia zajęło Stanowisko

Lekarzom dentystom odmówiono możliwości zdobycia umiejętności z zakresu sedacji płytkiej. Czy w związku z tym muszą przestać wykonywać procedurę sedacji w swoich gabinetach? Czy sedacja płytka i sedacja wziewna to ta sama procedura? Kto może wszczepiać implanty? O oficjalne stanowisko poprosiliśmy Ministerstwo Zdrowia.

Autor: Piotr Szymański


Odszkodowanie za ból spowodowany błędem

Błąd medyczny popełniony podczas zabiegu spowodował długotrwałe dolegliwości bólowe pacjentki. Zadośćuczynienie dla pacjentki zostało uzależnione od okresu przez jaki odczuwała ból. Sąd uznał, że lekarka wprowadziła pacjentkę w błąd twierdząc, że po tego typu zabiegach musi boleć.

Autorki: Karolina Podsiadły-Gęsikowska; Aleksandra Powierża


Mikroskop stomatologiczny – podstawowe informacje, ustawienia i procedury

Mikroskop w gabinecie stomatologicznym należy do standardowego wyposażenia praktyki dentystycznej. Zalety pracy w powiększeniu są niepodważalne. Aby móc intuicyjnie oraz optymalnie korzystać z mikroskopu podczas zabiegów, należy wcześniej poznać zasady pracy z tym urządzeniem.

Autor: Cyprian Seliga


Invisalign Smile Architect – najnowsze narzędzie dla stomatologów ogólnych

Jak stomatolog może zachęcić swoich pacjentów do rozpoczęcia leczenia wad zgryzu? Wizualizując jego efekty w postaci nowego pięknego uśmiechu. Invisalign Smile Architect, najnowocześniejsze rozwiązanie do planowania leczenia ortodontyczno-odtwórczego z uwzględnieniem anatomii twarzy, umożliwia stomatologom ogólnym zintegrowanie terapii nakładkowej z ich kompleksowymi planami leczenia.


Iniekcje toksyny botulinowej jako leczenie wspomagające u pacjentów z bruksizmem

Bruksizm jest definiowany jako aktywność parafunkcjonalna, obejmująca mimowolne zaciskanie oraz zgrzytanie zębami, zwykle w powtarzalnej pozycji ekscentrycznej. Może on występować zarówno podczas czuwania (bruksizm dzienny), jak i w czasie snu (bruksizm nocny) (1, 2). Badania sugerują, iż szacowana częstość występowania bruksizmu nocnego wynosi od 8% do 31% i zmniejsza się wraz z wiekiem, obejmując 13% dorosłych i spada do 3% u osób starszych (3).

Autor: lek. dent. Izabella Kaczmarczyk


Zmiany na języku spotykane w praktyce lekarza dentysty – praca poglądowa

W codziennej pracy klinicznej lekarz dentysta spotyka się ze zmianami w obrębie języka o wielorakiej etiologii. Ich bezobjawowy przebieg sprawia, że są wykrywanie głównie podczas badania profilaktycznego. Do zasięgnięcia profesjonalnej porady medycznej skłaniają pacjenta najczęściej objawy subiektywne oraz zmiany w jego wyglądzie.

Autorzy: Mariola Urbańczyk, Aleksandra Piecuch, Katarzyna Piwowarska, Aleksander Woroszyło


Wszczepienie implantów podokostnowych w atroficznej szczęce – opis przypadku. Część 2.

Artykuł ma na celu przedstawienie techniki wykonania uzupełnienia protetycznego stałego na implantach podokostnowych w atroficznej kości szczęki. Problemy, jakie stwarza rozległy zanik tkanek wymaga od lekarzy dentystów obszernego przygotowania pracy ostatecznej na etapie planowania.

Autorzy: Andrzej Szwarczyński Rafał Przybylski, Kacper Kropielnicki, Kaja Szwarczyńska


Dentosept A

Zmiany chorobowe w obrębie jamy ustnej mogą mieć etiologię m.in. grzybiczą i bakteryjną. Często towarzyszą im zapalenie, ból, dyskomfort czy pieczenie. Lekiem roślinnym o właściwościach korzystnych w leczeniu tego typu dolegliwości jest Dentosept A.


Jak pozyskać dobrą rejestratorkę?

„Mój mąż jest z zawodu dyrektorem”. Dziś opowieść pierwsza, i wcale nie ostatnia, o rekrutacji sił rejestracyjnych, które lepiej tytułować – opiekunami pacjenta niż rejestratorkami.

Autor: Marcin Głuszek


Klinika Pochwalscy

Justyna i Marcin Pochwalscy, małżeństwo stomatologów, z ogromnym sukcesem prowadzili gabinet stomatologiczny „Na Flory” w parterze przepięknej, przedwojennej kamienicy, mieszczącej się w centrum Warszawy, w sąsiedztwie Łazienek Królewskich.

Autor: Marta Maliszewska


Volkswagen ID.4

Volkswagen ID.4 to elektryczny samochód osobowy, który nie ma swojego odpowiednika w wersji spalinowej. ID.4 jest kompaktowym SUV-em, który ma na celu zapewnienie pasażerom wygodnej i „ekologicznej” jazdy.

 Autor: Piotr SzymańskiSPSMedia
1000 Przedmioty
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.