Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 2/2022
search
  • Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 2/2022

NGS 2/2022

20,00 zł
Brutto

Wydanie magazynu Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 2/2022. Do wyboru wersja papierowa lub elektroniczna. Po opłaceniu numer w wersji papierowej wysyłamy przesyłką pocztową, a w wersji elektronicznej, jako plik .pdf wysyłamy na wskazany podczas zamówienia adres e-mailowy. Można też zamówić obie wersje naraz.

Rodzaj wydania: Wersja papierowa
Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Omikron, czyli co wiemy o nowym wariancie SARS-CoV-2, eliminacja podstawowych błędów w pracy z artykulatorem u pacjentów z dysfunkcją, pourazowa odbudowa protetyczna górnych siekaczy stałych u pacjentów w wieku rozwojowym, stany nagłe w gabinecie, postępowanie przed sądem lekarskim – to tylko część tematów poruszanych w najnowszym, marcowym, wydaniu Nowego Gabinetu Stomatologicznego.

 

Tematem przewodnim jest artykuł prof. Tomasza Dzieciątkowskiego na temat Omikronu. Profesor wraz ze swoimi współpracownikami opisał charakterystykę wariantu Omikron, porównał także możliwe strategie zapobiegania i przezwyciężania jego rozpowszechnienia w populacji. Temat może nie jest stricte stomatologiczny, ale na pewno zainteresuje lekarzy. Stany nagłe w gabinecie stomatologicznym to prawne spojrzenie na problem wstrząsu anafilaktycznego. Okazuje się, że lekarz dentysta nie może tak po prostu przekazać pacjenta ratownikowi medycznemu i zająć się dalej swoją pracą. Z cyklu „Szkoła Okluzji” publikujemy artykuł wyjaśniający w jaki sposób wyeliminować podstawowe błędy w pracy z artykulatorem u pacjentów z dysfunkcją. Co to jest kalibracja i protruzja oraz jaki jest ich wpływ na dokładność aparatów okluzyjnych.

Kolejne tematy, jakie poruszyliśmy to kwestia alergii na lateks oraz postępowania przed sądem lekarskim. Co może rzecznik odpowiedzialności zawodowej, jak z nim rozmawiać, jak się zachowywać gdy pacjent się poskarży.

Ponadto znajdą Państwo artykuły z cyklu „Pytania do Prawnika” i „Prawnik lekarza” oraz kolejną adaptacje pomieszczeń na gabinet stomatologiczny.SPSMedia
100 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.