Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 1/2022
search
  • Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 1/2022

NGS 1/2022

20,00 zł
Brutto

Wydanie magazynu Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 1/2022. Do wyboru wersja papierowa lub elektroniczna. Po opłaceniu numer w wersji papierowej wysyłamy przesyłką pocztową, a w wersji elektronicznej, jako plik .pdf wysyłamy na wskazany podczas zamówienia adres e-mailowy. Można też zamówić obie wersje naraz.

Rodzaj wydania: Wersja papierowa
Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Co z niezaszczepionymi lekarzami? Zależność pomiędzy powikłaniem medycznym a odpowiedzialnością prawną lekarza. Pierwsze miesiące obowiązywanie nowego prawa atomowego. To najciekawsze tematy prawne styczniowego wydania Nowego Gabinetu Stomatologicznego.

 

Kwestia konieczności szczepień kadry medycznej i nieoczywistość przepisów to w tej chwili najbardziej gorący temat z zakresu prawa medycznego. Jak prawidłowo funkcjonować po 1 marca, gdy w zespole są osoby, które się nie zaszczepiły? Kolejny gorący temat: od września obowiązuje nowe prawo atomowe. Zmieniło ono niektóre zasady funkcjonowania gabinetów stomatologicznych. Czy wszyscy lekarze pamiętali o tych zmianach?

Ponadto w numerze Nowego Gabinetu Stomatologicznego 1/2022 znajdą Państwo artykuł na temat dystrakcji poziomej wąskich wyrostków zębodołowych jako alternatywy dla zabiegów augmentacyjnych, artykuł na temat wykorzystania fluorku cyny w zapobieganiu i leczeniu zapaleń dziąseł oraz chorób przyzębia i opis sposobów walki z drobnoustrojami w systemach wodnych unitów oraz artykuł opisujący postępowanie stomatologiczne u dzieci z zaburzeniami funkcji tarczycy.

 

Tradycyjnie uzupełnieniem zawartości magazynu są odpowiedzi na pytania kierowane do naszego adwokata dr. Macieja Gibińskiego oraz tekst architektoniczny.

SPIS TREŚCI:

Pytania do prawnika
Na pytania Czytelników odpowiada dr n. prawnych, adwokat Maciej Gibiński.

MIMI II: Dystrakcja pozioma wąskich wyrostków zębodołowych jako alternatywa dla zabiegów augmentacyjnych
Zabieg wg metody MIM II może zostać z powodzeniem przeprowadzony przy użyciu nieskomplikowanego zestawu instrumentów przez każdego lekarza dentystę oraz pozwala osiągnąć długotrwały, niezagrożony resorpcją efekt terapeutyczny.

Co z niezaszczepionymi lekarzami?
Pod koniec 2021 r. Minister Zdrowia wydał rozporządzenie, wprowadzające obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19 dla medyków. Jakie ono będzie niosło konsekwencje? Kto będzie karany – pracownik czy przychodnia (właściciel)? I czy niezaszczepiony lekarz bądź asystentka będą mogli uczestniczyć w pracach zespołu przy pacjencie?

Powikłanie medyczne a pociągnięcie lekarza do odpowiedzialności
Błąd medyczny i powikłanie to dwie, zupełnie odrębne kwestie. Aby pociągnąć lekarza do odpowiedzialności cywilnej muszą zaistnieć trzy przesłanki odpowiedzialności – szkoda, wina oraz związek przyczynowo-skutkowy.

Fluorek cyny w zapobieganiu i leczeniu zapaleń dziąseł oraz chorób przyzębia
Kontrola płytki nazębnej odgrywa istotną rolę w zapobieganiu i leczeniu chorób przyzębia. Większość schorzeń związanych z płytką rozpoczyna się od stanu zapalnego dziąseł, który, jeśli nie jest leczony, może rozprzestrzeniać się na kość wyrostka zębodołowego, powodując destrukcję całego aparatu zawieszeniowego zęba (1).

Drobnoustroje w systemach wodnych unitów
Jakość wody używanej w unitach odgrywa ważną rolę w utrzymaniu odpowiedniej higieny i kontroli zakażeń krzyżowych. W 2012 roku powiązano śmierć pacjentki na zapalenie płuc z jej wizytą w gabinecie stomatologicznym. Jakości wody nie należy lekceważyć. Od niej może zależeć powodzenie leczenia. Dlatego na rynku pojawia się coraz więcej systemów dezynfekujących wodę w unitach.

Atom w gabinecie stomatologicznym
We wrześniu 2021 r. minęły dwa lata od wprowadzenia istotnych zmian w prawie atomowym. W ciągu tych dwóch lat należało wdrożyć w placówkach medycznych rozwiązania, które narzuciło nowe prawo. Zatem minął już okres dostosowawczy, czy więc wszystkie zmiany zostały wprowadzone?

Opis przypadku: Implantacja małoinwazyjna

Postępowanie stomatologiczne u dzieci z zaburzeniami funkcji tarczycy

Gabinet stomatologiczny na powierzchni 140 m²

Citroen DS 9 – francuska limuzyna

SPSMedia
100 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.