Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 3/2021
search
  • Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 3/2021

NGS 3/2021

20,00 zł
Brutto

Wydanie magazynu Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 3/2021. Do wyboru wersja papierowa lub elektroniczna. Po opłaceniu numer w wersji papierowej wysyłamy przesyłką pocztową, a w wersji elektronicznej, jako plik .pdf wysyłamy na wskazany podczas zamówienia adres e-mailowy. Można też zamówić obie wersje naraz.

Rodzaj wydania: Wersja papierowa
Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Za jakie błędy przy leczeniu endodontycznym, odpowiada lekarz, a jakie niepowodzenia nie zostanie pociągnięty do odpowiedniości? Które gabinety musza mieć wdrożony Regulamin organizacyjny, a które Regulamin udzielania świadczeń? Dlaczego aż 10 lat pozbawienia wolności grozi dentyście, który usuwa amalgamat bez separatora? To tylko niektóre pytania postawione przez autorów w najnowszym wydaniu Nowego Gabinetu Stomatologicznego. Odpowiedzi na nie znajdą państwo w numerze 3/2021.
Ponadto dokonaliśmy przeglądu piśmiennictwa dotyczącego zastosowania i wskazań do stosowania płukanek z chlorheksydyną, a dr. Tomasz Łukasik przedstawił streszczenia trzech najciekawszych , jego zdaniem doniesień naukowych. Opisał wpływu usunięcia trzecich trzonowców na stan periodontologiczny drugich i pierwszych trzonowców, porównał cztery protokoły ostatecznego płukania kanałów korzeniowych podczas leczenia endodontycznego oraz przedstawił metaanalizę sieciową dotyczącą stosowania bisfosfonianów w leczeniu choroby przyzębia.

Ponadto znajdą Państwo artykuł ukazujący leczenie protetyczne wykonane na dwuczęściowym implancie cyrkonowym.  Kolejny temat to aerozole w gabinecie a COVID-19. COVID-19 przenosi się drogą kropelkową. Aby ograniczyć jego transmisję w gabinecie należy zminimalizować rozprzestrzenianie się aerozoli. Jak to zrobić w przypadku gabinetu stomatologicznego? Wszak pracująca turbina czy kątnica „rozprasza” aerozole w obrębie nawet do 3 metrów od jamy ustnej pacjenta. Uzupełnieniem tego wydania są jak zwykle nasze cykliczne artykuły, czyli Pytania do Prawnika oraz Architektura gabinetu. W tym drugim cyklu opisaliśmy, projekt gabinetu urządzanego w bloku mieszkalnym.
Spis treści numeru znajduje się tutaj.

Jeśli chcesz wykupić prenumeratę papierową lub elektroniczną naszego czasopisma, to kliknij tutaj.

SPSMedia
100 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.