Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 5/2021.
search
  • Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 5/2021.

NGS 5/2021

20,00 zł
Brutto

Wydanie magazynu Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 5/2021. Do wyboru wersja papierowa lub elektroniczna. Po opłaceniu numer w wersji papierowej wysyłamy przesyłką pocztową, a w wersji elektronicznej, jako plik .pdf wysyłamy na wskazany podczas zamówienia adres e-mailowy. Można też zamówić obie wersje naraz.

Rodzaj wydania: Wersja papierowa
Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna (EDM) i dokumentacja medyczna pacjenta prowadzona w formie elektronicznej z prawnego punktu widzenia nie oznaczają tego samego. Polskie prawo bardzo precyzyjnie definiuje, co należy do EDM. W najnowszym numerze Nowego Gabinetu Stomatologicznego adwokat Ewa Mazur-Pawłowska wyjaśnia te dwa pojęcia i prawne konsekwencje jakie ze sobą niosą.

Zespół pieczenia jamy ustnej (BMS), według definicji Międzynarodowego Towarzystwa Bólów Głowy (The International Headache Society, IHS) jest to wewnątrzustne uczucie pieczenia i/lub zaburzenia smaku, które występuje pomimo braku patologicznych zmian w obrębie błony śluzowej jamy ustnej. Jak diagnozować i leczyć to schorzenie odpowiedź znają Państwo w numerze 5/2021 Nowego Gabinetu Stomatologicznego.

Kolejnym ciekawym tekstem, który znalazł się w tym wydaniu NGS-u jest obszerny tekst na temat piaskowania. Opisaliśmy szczegółowo sposoby piaskowania i rodzaje piasków używane do poszczególnych zabiegów. Uzupełnieniem artykułów związanych ze stomatologią jest próba znalezienia odpowiedzi, czy implanty cyrkonowe mogą dorównać lub nawet zastąpić tytanowe.

W części prawnej znajdą Państwo opis kolejnej analizy prawniczej dotyczącej sporu lekarz-pacjent. Tym razem chodzi o nieumyślne uszkodzenie nerwu trójdzielnego. Czy zawsze wina leży po stronie lekarza? W cyklu Pytania do Prawnika jak zwykle bardzo ciekawych odpowiedzi udzielił dr. n. prawniczych Macieja Gibińskiego. Tym razem większość dotyczyła czasu pracy oraz wynagrodzeń w zawodach medycznych. Koleiny temat prawny to światło. Brzmi intrygująco? Gabinet stomatologiczny to jedno z niewielu miejsc, w których natężenie światła podlega regulacjom prawnym.

Zapraszamy do lektury.

 SPSMedia
100 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.