Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 1/2021
search
  • Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 1/2021

NGS 1/2021

20,00 zł
Brutto

Wydanie magazynu Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 1/2021. Do wyboru wersja papierowa lub elektroniczna. Po opłaceniu numer w wersji papierowej wysyłamy przesyłką pocztową, a w wersji elektronicznej, jako plik .pdf wysyłamy na wskazany podczas zamówienia adres e-mailowy. Można też zamówić obie wersje naraz.

Rodzaj wydania: Wersja papierowa
Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Pytania do prawnika
Na pytania Czytelników odpowiada dr n. prawnych, adwokat Maciej Gibiński.

Nowe zasady przekazywania informacji w gabinetach
W 2021 roku ustawa o prawach pacjenta zmieni się tylko w jednej kwestii, tj. prawa do informacji. 6 września 2021 r. zaczną obowiązywać przepisy, wspomagające osoby ze szczególnymi potrzebami. Celem zmian będzie ułatwienie tym osobom kontaktu z lekarzem.

Nić dentystyczna
Za wynalazcę pierwszej formy nici dentystycznej jest uznawany Levi Spear Parmly, dentysta z Nowego Orleanu, który w 1819 roku zalecił przeciąganie 
nici jedwabnej przez szpary między zębami, aby usunąć wszystko to, czego żadna szczoteczka nie była w stanie usunąć.

Techniki wybielania zębów
Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie, wybielanie przy użyciu lasera, metody nakładkowe, stosowanie pasków i lakierów wybielających – przegląd najczęściej stosowanych technik wybielania. Jakajest ich skuteczność. Jakie są wady i zalety każdej  z nich.

Przegląd nauki okiem Łukasika
W cyklu „Przegląd nauki okiem Łukasika” publikujemy streszczenia najciekawszych prac naukowych, opublikowanych ostatnio na łamachzagranicznej prasy stomatologicznej.  Przeglądu dokonuje lek. dent. Tomasz Łukasik

Dezynfekcja rąk w dobie pandemii
COVID-19 Według WHO każdego roku u milionów ludzi na całym świecie pojawiają się infekcje, którerozwijają się, ponieważnie stosowano odpowiednich procedur podczas opieki i leczenia. Aby to wyeliminować, konieczne jest zachowanie wysokich standardów higieny, między innymi przez proces mycia i dezynfekcji rąk. Szczególnie teraz, w dobie pandemii COVID-19, jest to szczególnie istotne.

Roszczenia pacjentki po leczeniu protetycznym
W niniejszej analizie przypadku opiszemy roszczenia pacjentki, kierowane do placówki medycznej, w związku z leczeniem protetycznym. Z tego rodzaju roszczeniami spotykamy się dosyć często. Najczęściej pacjenci podnoszą sprawy związane z: trudnościami w adaptacji protez, niedopasowaniem uzupełnienia protetycznego czy powikłaniami dotyczącymi nieprawidłowego wykonania i założenia mostów.

Zarządzanie majątkiem gabinetu
O Elektronicnej Dokumentacji Medycznej napisano już wszystko. A jednak, w dobie COVID- 19, nawet zagorzali przeciwnicy e-recept czy e-zwolnień muszą zauważyć, że są one bardzo przydatnym rozwiązaniem. To samo można powiedzieć o systemie do EDM.

Kogo może zatrudnić lekarz, prowadzący indywidualną praktykę lekarską?
Czy lekarz prowadzący indywidualną praktykę lekarską będzie mógł zatrudniać innych lekarzy? Dyskusja ta bezskutecznie toczy się już od wielu lat.

SPSMedia
100 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.