Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 4/2021.
search
  • Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 4/2021.

NGS 4/2021

20,00 zł
Brutto

Wydanie magazynu Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 4/2021. Do wyboru wersja papierowa lub elektroniczna. Po opłaceniu numer w wersji papierowej wysyłamy przesyłką pocztową, a w wersji elektronicznej, jako plik .pdf wysyłamy na wskazany podczas zamówienia adres e-mailowy. Można też zamówić obie wersje naraz.

Rodzaj wydania: Wersja papierowa
Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Które maseczki rzeczywiście chronią lekarzy przed wirusem, a które są tylko atrapami? Jakie są rodzaje maseczek ochronnych? Jaka jest ich skuteczność? Jak chińskie oznaczenia norm mają się do norm europejskich lub amerykańskich, czy sterylizacja maseczek ma sens? Na takie pytania postanowiliśmy odpowiedzieć w obszernym artykule w najnowszym numerze Nowego Gabinetu Stomatologicznego. Ponadto w numerze 4/2021 poruszyliśmy kwestię dwóch bardzo istotnych spraw związanych z funkcjonowaniem gabinetu. Po pierwsze integracja programu do e-dokumentacji z Elektroniczną Dokumentacją Medyczną. Niewielu lekarzy wie, ale są to dwa zupełnie niezależne „byty prawne”. Teraz Ministerstwo Zdrowia, chce je połączyć w jedną całość. Jakie nowe obowiązki spadną na lekarzy? Drugi temat to separatory amalgamatu. O co chodzi? Dlaczego sprawa separatorów wciąż nie została jednoznacznie rozwiązana i czy coś dziś grozi dentyście, jeśli dziś usuwa amalgamat bez separatora?

Prawniczki Karolina Podsiadły-Gęsikowska i Aleksandra Powierża spróbowały odpowiedzieć na pytanie: kiedy przetoka po ekstrakcji jest powikłaniem, a kiedy błędem lekarza.  Kolejny ciekawy artykuł to przegląd piśmiennictwa na temat diagnostyki zatrzymanych kłów szczęki.

Oczywiście nie zabrakło naszych stałych fragmentów gazety. Dr n. prawnych,

adwokat Maciej Gibiński odpowiedział na kolejnych kilkanaście Państwa pytań w ramach syklu Pytania do Prawnika, a lek. dent. Tomasz Łukasik dokonał kolejnego przeglądu światowej prasy stomatologicznej.

Spis treści numeru znajduje się tutaj.

Jeśli chcesz wykupić prenumeratę papierową lub elektroniczną naszego czasopisma, to kliknij tutaj.SPSMedia
100 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.