Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 7/2021
search
  • Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 7/2021

NGS 7/2021

20,00 zł
Brutto

Wydanie magazynu Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 7/2021. Do wyboru wersja papierowa lub elektroniczna. Po opłaceniu numer w wersji papierowej wysyłamy przesyłką pocztową, a w wersji elektronicznej, jako plik .pdf wysyłamy na wskazany podczas zamówienia adres e-mailowy. Można też zamówić obie wersje naraz.

Rodzaj wydania: Wersja papierowa
Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Selekcja pacjentów z dysfunkcją układu ruchowego narządu żucia na podstawie analizy podstawowych badań, cyfrowe odbudowy protetyczne, właściwości czyszczące past do zębów oraz zastosowanie kondenserów do osiągnięcia stabilizacji pierwotnej w implantacji – to tylko niektóre tematy poruszane na łamach listopadowego wydania Nowego Gabinetu Stomatologicznego.

 

Uzupełnieniem artykułów z zakresu stomatologii jak zawsze są artykuły prawnicze. W tym numerze szeroko opisaliśmy obowiązki

Informacyjne podmiotu leczniczego, na postawie wyroku lekarza orzecznika pokazaliśmy jak istotne są wizyty kontrolne, a także w jaki sposób dokonać zmiany sposobu użytkowania lokalu usługowego na gabinet stomatologiczny.

 

Oczywiście nie zabrakło również stałych elementów naszego magazynu, czyli miescellanei, czyli naszych różnorodności z rynku stomatologicznego oraz pytań do prawnika.

Obowiązek informacyjny podmiotu leczniczego
Każdy podmiot leczniczy musi udostępnić pacjentowi szereg niezbędnych informacji. To jakie informacje muszą być udostępnione wynika z ustawy o działalności leczniczej. Sposób udostępnienie tych informacji też nie jest dowolny. Zobaczmy jak, te obowiązki definiuje polskie prawo.

Cyfrowe odbudowy protetyczne
Sprzęt cyfrowy zaczyna być powszechnie używany w stomatologii. Dzięki temu możliwe są do realizacji między innymi całkowicie cyfrowe protokoły leczenia protetycznego. Czy systemy te są lepsze od konwencjonalnych? Czy dentyści są już gotowi, aby zmienić system pracy z tradycyjnego na cyfrowy?

Wizyty kontrolne są istotne
Wielu pacjentów ignoruje zalecenia lekarzy dotyczące wizyt kontrolnych, uznając je za zbyteczne i bezsensowne. Nie da się ukryć, że wizyty kontrolne są niezmiernie ważnym czynnikiem leczenia, pozwalającym na bezpośredni kontakt pacjenta z lekarzem prowadzącym.

Właściwości czyszczące past do zębów
Zadaniem pasty do zębów jest czyszczenie powierzchni zębów, usuwanie płytki nazębnej, resztek jedzenia, przebarwień oraz biofilmu. W pielęgnacji jamy ustnej, wykorzystuje się efekt ścierający pasty do zębów. Maksymalne wartości ścieralności dla szkliwa i zębiny zostały zawarte w normie ISO 11609:2017. Określa też ona: z czego może składać się pasta, jakie są maksymalne stężenia fluorków oraz jak powinna być zapakowana.

Metamorfoza kostna – od kondenserów do osiągnięcia stabilizacji pierwotnej w implantacjach natychmiastowych
Konwersję kości „miękkiej” w „twardą” (metamorfozę kostną – OMM) jesteśmy w stanie wykonać minimalnie inwazyjnie używając tzw. kondenserów oraz podstawowego wyposażenia gabinetu stomatologicznego o profilu ogólno-chirurgicznym. W 1994 r. Summers przeprowadził swój pionierski zabieg wewnętrznego podniesienia dna zatoki szczękowej za pomocą pierwszych osteotomów. Rok później w 1995 r. wprowadziłem do implantologii stomatologicznej ortopedyczne kondensery kostne.

Szkoła okluzji: Selekcja pacjentów z dysfunkcją
Układu ruchowego narządu żucia na podstawie analizy podstawowych badań

Zmiana sposobu użytkowania lokalu usługowego na gabinet stomatologiczny
Inwestorka kupiła lokal usługowy o powierzchni 94,5 m² w prężnie rozwijającej się części warszawskiej Pragi. Znajdował się w parterze nowego, oddawanego do użytkowania budynku mieszkalnego z usługami na kondygnacji przyziemia. Gabinet stomatologiczny miał być pierwszą działalnością prowadzoną w lokalu. Projekt budowlany zakładał wydzielenie tylko pomieszczenia sanitarno-higienicznego.

SPSMedia
100 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.