Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 7/2023
search
  • Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 7/2023

NGS 7/2023

20,00 zł
Brutto

Wydanie magazynu Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 7/2023. Do wyboru wersja papierowa lub elektroniczna. Po opłaceniu numer w wersji papierowej wysyłamy przesyłką pocztową, a w wersji elektronicznej, jako plik .pdf wysyłamy na wskazany podczas zamówienia adres e-mailowy. Można też zamówić obie wersje naraz.

Rodzaj wydania: Wersja papierowa
Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

SPIS TREŚCI:

Przegląd nauki okiem Łukasika 7/2023 - Związek pomiędzy stomatologią a zabiegami z zakresu medycyny estetycznej

W cyklu „Przegląd nauki okiem Łukasika” publikujemy streszczenia najciekawszych prac naukowych, opublikowanych ostatnio na łamach zagranicznej prasy stomatologicznej. Przeglądu dokonuje lek. dent. Tomasz Łukasik.

 Autor: lek. dent. Tomasz Łukasik


Przegląd nauki okiem Łukasika 7/2023 - Metaanaliza porównująca Metaanaliza porównująca skuteczność różnych rodzajów szczoteczek do zębów

W cyklu „Przegląd nauki okiem Łukasika” publikujemy streszczenia najciekawszych prac naukowych, opublikowanych ostatnio na łamach zagranicznej prasy stomatologicznej. Przeglądu dokonuje lek. dent. Tomasz Łukasik.

Autor: lek. dent. Tomasz Łukasik


Lusterka stomatologiczne

Tak jak atrybutem lekarza ogólnego jest stetoskop, tak dla lekarza dentysty takim narzędziem jest lusterko. Oba te przyrządy wydają się być dosyć proste konstrukcyjnie. Szczególnie w przypadku lusterka wydawać by się mogło, że nie potrzeba wielkiej wiedzy, aby poprawnie go używać.

Autor: Piotr Szymański


Starcie patologiczne i jego wpływ na staw skroniowożuchwowy – przegląd piśmiennictwa

Starcie patologiczne jest to rodzaj parafunkcji zwarciowej, która prowadzi do utraty twardych tkanek zębów na skutek erozji, abrazji, abfrakcji oraz atrycji. Niekorzystnie wpływa na stawy skroniowo-żuchwowe (SSŻ) powodując m.in. ból SSŻ, wrażliwość mięśni podczas badania palpacyjnego oraz objawów akustycznych.

Autor: lek. dent. Aleksandra Sobotka


Zastosowanie komórek macierzystych CD34plus w implantologii stomatologicznej – doniesienie wstępne

Niniejsza praca jest próbą sprawdzenia wpływu komórek macierzystych CD34plus zawartych w skoncentrowanym czynniku wzrostu CGF na kondycję, a także przyrost kości wokół implantu.

Autorzy: dr n. med. Andrzej Szwarczynski, lek. dent. Kacper Kropielnicki, prof. dr hab. n. med. Ryszard Koczorowski


Skanery wewnątrzustne w praktyce stomatologicznej

Skanery wewnątrzustne, służące do rejestracji obrazu jamy ustnej pacjenta w czasie rzeczywistym, są coraz częściej spotykanymi urządzeniami w gabinetach stomatologicznych. Dynamiczny rozwój technologii cyfrowych czyni pobieranie wycisków wirtualnych szybkim oraz komfortowym dla pacjenta. Mimo pewnych ograniczeń, jest to korzystna alternatywa dla postępowania tradycyjnego.

Autorzy: Marta Bryl, Borys Tomikowski


Pasta do zębów może wspierać leczenie pacjentów. Jakiej najczęściej używają polscy dentyści?

Dobór pasty do zębów to, obok regularnego i prawidłowego szczotkowania, kluczowy element dbania o zdrowie jamy ustnej. Jak zatem dokonać właściwego wyboru? Wiemy przecież, że nie wszystkie pasty są takie same. Różnią się między sobą składem, konsystencją, smakiem i zapachem, a przede wszystkim składnikami czynnymi.


Niepowodzenie podczas ryzykownego zabiegu

Czy można lekarzowi postawić zarzut popełnienia błędu medycznego, jeśli od początku było wiadomo, że zabieg, ze względu na stopień skomplikowania, niesie za sobą duże ryzyko powikłań? Pacjentka o tym wiedziała i mimo to podpisała zgodę na ryzykowny zabieg. Oto przykład takiej sytuacji.

Autorki: Karolina Podsiadły-Gęsikowska; Aleksandra Powierża


Nie prowadź wojny z pacjentem – tylko go zmotywuj

Jak to zrobić, aby po wizycie pierwszorazowej, pacjent powiedział: tak pani doktor, panie doktorze, działamy. Ten artykuł powstał we współpracy z doktor Ewą Odyą-Bojanowską – wybitnym stomatologiem, oddanym pasji leczenia protetyczno-implantologicznego. Zatem publikujemy artykuł napisany „na cztery ręce”.

Autor: Marcin Głuszek


Ambulatorium stomatologiczne na warszawskim Ursusie

W wyniku ciągłego rozwoju stolicy coraz więcej obszarów leżących na obrzeżach miasta przeznaczanych jest pod zabudowę mieszkaniową. Gabinety stomatologiczne są bardzo pożądaną funkcją w tak zwanych „sypialniach” dużych miast i doskonale spełniają tam swoją rolę.

Autor: Marta Maliszewska


Nissan Juke HEV

Nissan Juke HEV, to hybrydowa wersja podstawowego modelu – małego miejskiego crossovera o nietuzinkowym wyglądzie i przyjemnym prowadzeniu. Wersja hybrydowa jest droższa od klasycznej spalinowej o ok. 15 tys. zł, więc prawdopodobnie będzie chętniej kupowana niż „spalinówka”.

Autor: Piotr Szymański

SPSMedia
1000 Przedmioty
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.