Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 2/2020
search
  • Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 2/2020

NGG 2/2020

15,00 zł
Brutto

Wydanie magazynu Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 2/2020. Do wyboru wersja papierowa lub elektroniczna. Po opłaceniu numer w wersji papierowej wysyłamy przesyłką pocztową, a w wersji elektronicznej, jako plik .pdf wysyłamy na wskazany podczas zamówienia adres e-mailowy. Można też zamówić obie wersje naraz.

Rodzaj wydania: Wersja papierowa
Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Miscellanea

Nowości z rynku ginekologicznego oraz informacje na temat najnowszych regulowań prawnych dotyczących ginekologów.

 COVID-19 w ciąży zalecenia

Kobiety w ciąży nie wydają się być bardziej podatne na konsekwencje zakażenia COVID-19 niż populacja ogólna. Z chińskichobserwacji rodzących, zarażonych wirusem, wynika, że ani w mleku matki, ani płynie owodniowym, ani w krwi pępowinowej nie stwierdzono obecności wirusa.

 Styl życia a infekcja HPV

Palenie tytoniu i nadmierne spożywanie alkoholu są dobrze poznanymi czynnikami ryzyka rozwoju nowotworów złośliwych w różnych lokalizacjach. Dotyczy to również raków HPV  zależnych.

 Labioplastyka – tylna resekcja klinowa

Z punktu widzenia unaczynienia wargi sromowej mniejszej najlepszą techniką chirurgicznej redukcji w trakcie labioplastyki jest liniowa resekcja. Technika ta nie upośledza unaczynienia w pozostawionym kikucie wargi sromowej mniejszej.

 Jak FRD chroni szyjkę macicy?

FRD to jedna z najnowszych i najszybszych metod skryningu w kierunku raka szyjki macicy. Stanowi nieinwazyjne, niedrogie i precyzyjne narzędzie diagnostyczne i ma znaczący wpływ na rozwój diagnostyki oraz postępowania z nieprawidłowym rozmazem cytologicznym.

 Przeciwdrobnoustrojowe i gojące właściwości srebra w procesie leczenia kłykcin kończystych

Zastosowanie preparatu HEXATIAB w postaci kapsułek dopochwowych oraz żelu, po zabiegach usunięcia kłykcin kończystych zlokalizowanych w obrębie sromu, przedsionka pochwy i odbytu metodą laseroterapii CO2.

 Pytania do prawnika

Na pytania Czytelników odpowiada dr n. pr. Maciej Gibiński absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, właściciel kancelarii prawnej Centrum Doradcze Prawa Medycznego.

 Alkohol w pracy

Zawód lekarza należy do grupy zawodów zaufania publicznego. Skutkuje to zaostrzeniem wymogów etycznych wobec osób wykonujących go, niezależnie od przyjętego modelu działalności. Bez konieczności odwoływania się do norm prawnych można stwierdzić, że jakiekolwiek sytuacje, w których lekarz udziela świadczenia zdrowotnego po spożyciu alkoholu są niedopuszczalne i powinny być piętnowane.

 Zmiany w przepisach podatkowych

W 2020 roku zmieni się wiele przepisów księgowych. Paragon, na podstawie którego ma być wystawiona faktura, musi zawierać numer NIP. Zmienią się zasady rozliczania niezapłaconych faktur. Powstanie Baza Danych Odpadowych związanych z prowadzeniem działalności i wystawianiem faktur.

SPSMedia
100 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.