Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 6/2020
search
  • Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 6/2020

NGG 6/2020

15,00 zł
Brutto

Wydanie magazynu Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. NGG 6/2020. Do wyboru wersja papierowa lub elektroniczna. Po opłaceniu numer w wersji papierowej wysyłamy przesyłką pocztową, a w wersji elektronicznej, jako plik .pdf wysyłamy na wskazany podczas zamówienia adres e-mailowy. Można też zamówić obie wersje naraz.

Rodzaj wydania: Wersja papierowa
Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Pytania do prawnika
Na pytania Czytelników odpowiada dr n. pr. Maciej Gibiński – absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, właściciel kancelarii prawnej Centrum Doradcze Prawa Medycznego.

VisualCheck wsparcie eksperckie dla lekarza
O zastosowaniu VisualCheck rozmawiamy z profesorem dr. hab. n. med. Mariuszem Zimmerem, kierownikiem II Katedry i Kliniki Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, Prezesem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Zespół przekrwienia biernego miednicy
Zespół przekrwienia biernego miednicy (ang. pelviccongestion syndrome – PCS) nadal stanowi wyzwanie diagnostyczne i terapeutyczne. Etiologia PCS nie została jeszcze w pełni wyjaśniona, ale obecnie uważa się, że związana jest z zaburzeniami odpływu krwi z miednicy.

Synergiczny efekt skojarzenia L-karnityny i acetyl- L-karnityny w terapii niepłodnego mężczyzny
Stosowanie preparatów zawierających L-karnitynę, witaminy i mikroelementy ma od dawna swoje ugruntowane miejsce w empirycznej terapii niepłodnego mężczyzny. Od dawna też trwają spory o naukowe podstawy tego typu leczenia. Rok 2020 przyniósł kolejne informacje, które rozszerzają naukową wiedzę o mechanizmach działania L-karnityny w połączeniu z acetyl-L-karnityną w poprawie męskiego potencjału płodności.

Jak polepszyć jakość oocytów i zwiększyć odsetek ciąż
Patologie układu podwzgórze- przysadka-jajnik prowadządo zaburzeń zdrowia reprodukcyjnego. To z kolei wpływa na planowanie macierzyństwa i urodzenie zdrowego dziecka. Dysfunkcje hormonalne prowadzą do pojawienia się szeregu chorób o podłożu metabolicznym, a w niektórych przypadkach inicjują procesy onkogenezy, prowadząc w konsekwencji do rozwoju chorób nowotworowych.

Nieudana labiominoroplastyka
Kiedy myślimy o ginekologii plastycznej, to pierwsze co nam przychodzi do głowy, to labioplastyka warg sromowych mniejszych. Najczęściej wykonuje się ją jako labioplastykę liniową (trim/ edge excision).

EDM: pulpit czy chmura?
2021 rok tuż tuż. Wielu lekarzy zadaje sobie pytanie dotyczące wdrożenia systemu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM). Według przepisów prawie każdy lekarz od 1 stycznia 2021 r. musi prowadzić dokumentację medyczną w wersji elektronicznej.

SPSMedia
100 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.