Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 5/2020
search
  • Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 5/2020

NGG 5/2020

15,00 zł
Brutto

Wydanie magazynu Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. NGG 5/2020. Do wyboru wersja papierowa lub elektroniczna. Po opłaceniu numer w wersji papierowej wysyłamy przesyłką pocztową, a w wersji elektronicznej, jako plik .pdf wysyłamy na wskazany podczas zamówienia adres e-mailowy. Można też zamówić obie wersje naraz.

Rodzaj wydania: Wersja papierowa
Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Dokumentacja elektroniczna od nowego roku
W kwietniu 2020 r. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 kwietnia 2020 r. w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania. Przewiduje ono, że od początku 2021 r. dokumentacja medyczna powinna być prowadzona w formie elektronicznej. Są jednak pewne wyjątki od tej reguły.

Pytania do prawnika
Na pytania Czytelników odpowiada dr n. pr. Maciej Gibiński – absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, właściciel kancelarii prawnej Centrum Doradcze Prawa Medycznego.

Współczesne trendy w leczeniu operacyjnym endometriozy
Endometrioza jest chorobą charakteryzującą się obecnością gruczołów endometrialnych oraz podścieliska poza jamą macicy. Pierwsze pewne informacje na temat endometriozy pojawiły się ponad 300 lat temu, jednakże choroba ta wciąż wywołuje wiele wątpliwościzarówno diagnostycznych,
jak i leczniczych.

Na tarczy i w kanale
Praktyka kliniczna i szereg testów potwierdziły znaczenie badania FRD, jako skutecznej dodatkowej metody diagnostycznej do wykrywania zmian i raka szyjki macicy. Jego wyniki pokrywają się z innymi wynikami badań w kierunku screeningu RSM. Co więcej – i co jest bardzo istotne – FRD ma tę zaletę, że pozwala określić nie tylko stan tarczy, ale także kanału szyjki macicy.

Kliniczno-genetyczny model prognozowania ryzyka zakrzepicy żylnej w czasie złożonej doustnej antykoncepcji

Szczelina krocza
Szczelina krocza po raz pierwszy została opisana przez Kennedy w 2005 roku. Wtedy nieco mylnie opisała ją jako granuloma fissuratum. Dane literaturowe dotyczące tego zagadnienia są bardzo skąpe i obejmują zaledwie kilka pozycji dostępnych w PubMedzie.

Czerniak pochwy – postępy w terapii
Pierwotny czerniak złośliwy pochwy (primary melanoma of the vagina – PMV) jest rzadkim nowotworem o agresywnym charakterze z wysokim ryzykiem lokalnego nawrotu i odległych przerzutów. Podstawą leczenia kobiet chorych na ten nowotwór pozostaje postępowanie chirurgiczne obejmujące zarówno szerokie miejscowe wycięcie, a także radykalną waginektomię z lub bez egzenteracji miednicznej.

SPSMedia
100 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.