Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 6/2022
search
  • Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 6/2022

NGG 6/2022

15,00 zł
Brutto

Wydanie magazynu Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 6/2022. Do wyboru wersja papierowa lub elektroniczna. Po opłaceniu numer w wersji papierowej wysyłamy przesyłką pocztową, a w wersji elektronicznej, jako plik .pdf wysyłamy na wskazany podczas zamówienia adres e-mailowy. Można też zamówić obie wersje naraz.

Rodzaj wydania: Wersja papierowa
Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Hymenoplastyka Cz. 2: kultura, etyka, prawo
Hymenoplastyka to chirurgiczne odtworzenie błony dziewiczej. Nie ma żadnego standardu operacyjnego, który doprowadziłby do odtworzenia błony dziewiczej i do krwawienia podczas stosunku seksualnego. W poprzednim numerze Nowego Gabinetu Ginekologicznego opisaliśmy anatomię i histologię oraz funkcję błony dziewiczej.

Borelioza u kobiet ciężarnych – aktualny stan wiedzy
Borelioza z Lyme (ang. Lyme borreliosis, LB) to wieloukładowa odkleszczowa choroba zakaźna, wywoływana przez krętki Borreliella (dawniej określane jako należący do rodzaju Borrelia kompleks Borrelia burgdorferi sensu lato) [1]. Do zakażenia człowieka, czego efektem jest rozwój boreliozy, dochodzi w wyniku pokłucia przez kleszcza zakażonego krętkami Borreliella.

Zwiększamy skalę badań przesiewowych w kierunku raka szyjki macicy
Nie ulega wątpliwości, że złotym standardem w nowoczesnej diagnostyce w patologii szyjki macicy są testy HR HPV. Kierunek ten został wytyczony podczas Kongresu EUROGIN 2022 i jest nieodzowną przyszłością skriningu raka szyjki macicy. Na co jeszcze eksperci i praktycy zwracają szczególną uwagę?

Co jest błędem medycznym?
Problematyka błędów medycznych nieustannie jest źródłem wielu kontrowersji zarówno wśród lekarzy, jak i prawników. Sąd Najwyższy stoi na stanowisku, że pojęcie błędu w sztuce lekarskiej odnosi się nie tylko do błędu terapeutycznego (błędu w leczeniu), ale również błędu diagnostycznego (błędu rozpoznania).

Dieta w endometriozie
Naukowcy dowodzą, że właściwa dieta to jeden z ważnych i niestety niedocenianych filarów leczenia endometriozy. Na czym polega dieta w endometriozie? Co jeść, a czego unikać, by złagodzić uciążliwe dolegliwości, poprawić samopoczucie i kondycję pacjentek z endometriozą?

SPSMedia
100 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.