Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 3/2022
search
  • Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 3/2022

NGG 3/2022

15,00 zł
Brutto

Wydanie magazynu Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 3/2022. Do wyboru wersja papierowa lub elektroniczna. Po opłaceniu numer w wersji papierowej wysyłamy przesyłką pocztową, a w wersji elektronicznej, jako plik .pdf wysyłamy na wskazany podczas zamówienia adres e-mailowy. Można też zamówić obie wersje naraz.

Rodzaj wydania: Wersja papierowa
Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Wolumetria warg sromowych większych, Szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 w ciąży, co to jest ultrasonografia kontrastowa, zastosowanie Krioablacji w leczeniu gruczołu piersiowego oraz wpływ pandemii COVID-19 na wzrost lęku u ciężarnych – to najciekawsze tematy poruszone w najnowszym lipcowym wydaniu Nowego Gabinetu Ginekologicznego

Uzupełnieniem tematów czysto medycznych są artykułu prawnicze. W szczególności powinien Państwa zaciekawić artykuł prawnika Tomasza Popielskiego na temat nowych wyższych wynagrodzeń minimalnych dla sektora medycznego. Kto dostanie więcej, a kto nie może liczyć na podwyżki? Tych uwarunkowań jest naprawdę sporo, więc warto poznać prawną stronę tego tematu. Drugim materiałem prawniczym jest artykuł adwokat Ewy Mazur-Pawłowskiej na temat postępowania przed sadem lekarskim. To już druga, ale nie ostatnia część tego zagadnienia.

Wracając do tematów medycznych polecamy artykuł dr. n. med. Piotra Kolczewskiego na temat wolumetrii warg sromowych większych. „Mamy dostępnych kilka opcji terapeutycznych, w zależności od nasilenia problemu – pisze dr. Kolczewski.  Autor opisuje możliwości terapeutyczne, ale też publikuje dostęp do zapisu wideo z dwóch takich zabiegów. Profesor Tomasz Dzieciątkowski, wraz z lek. wet. Anną Golke, i lek. Jackiem Tulimowskim napisali obszerny artykuł o szczepieniach przeciwko SARS-CoV-2 w ciąży, pookazując wszystkie zagrożenia i zalety tego zabiegu. Lek. Roman Kołodziejczak opublikował artykuł o Ultrasonografii wzmacnianej kontrastem, contrast enhanced ultrasound (CEUS). Jest to metoda coraz częściej stosowana, a zdecydowanie przyspiesza ona diagnostykę w wielu dziedzinach medycyny. Zastosowanie znajduje również w ginekologii.

Małoinwazyjna krioablacja guzów była jednym z głównych tematów Europejskiego Kongresu Onkologii Interwencyjnej w Wiedniu. Metoda ta, wykorzystująca działanie ciekłego azotu, stosowana jest również w Polsce. W przypadku leczenia zmian nowotworowych piersi stanowi alternatywę do biopsji mammotonicznej oraz zabiegów chirurgicznych. Swoimi doświadczeniami ze stosowania tej metody podzielił się dr. Zbigniew Wróbel.

Dr Marcin Januszewski opublikował skrót obszernej pracy polskich autorów na temat wpływu pandemii COVID-19 na wzrost lęku u ciężarnych. Orginalna praca została opublikowane w czerwcu 2021 roku na łamach International Journal of Environmental Research and Public Health.

SPIS TREŚCI:

Wolumetria warg sromowych większych
Skóra warg sromowych większych z wiekiem traci napięcie, sprężystość, staje się pomarszczona, obwisła, co szczególnie widoczne jest w pozycji stojącej pacjentki. W ginekologii plastycznej mamy kilka opcji terapeutycznych, w zależności od nasilenia problemu.

Szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 w ciąży
Kobiety w ciąży są bardziej zagrożone ciężkim przebiegiem COVID-19 niż kobiety niebędące w ciąży, zwłaszcza jeśli zakażenie wystąpi w trzecim trymestrze.

Ultrasonografia kontrastowa
Ultrasonografia kontrastowa czy bardziej poprawnie ultrasonografia wzmacniana kontrastem, contrast enhanced ultrasound (CEUS), jest metodą szeroko stosowaną, która przyspiesza diagnostykę w wielu dziedzinach medycyny. Zastosowanie znajduje również w ginekologii.

Krioablacja w leczeniu gruczołu piersiowego
Małoinwazyjna krioablacja guzów była jednym z głównych tematów Europejskiego Kongresu Onkologii Interwencyjnej w Wiedniu. Metoda ta, wykorzystująca działanie ciekłego azotu, stosowana jest również w Polsce. W przypadku leczenia zmian nowotworowych piersi stanowi alternatywę do biopsji mammotonicznej oraz zabiegów chirurgicznych.

Wpływ pandemii COVID-19 na wzrost lęku u ciężarnych
W czerwcu 2021 roku na łamach International Journal of Environmental Research and Public Health został opublikowany artykuł polskich autorów: Urszuli Nowackiej, Szymona Kozłowskiego, Marcina Januszewskiego, Janusza Sierdzińskiego, Artura Jakimiuka, i Tadeusza Issata zatytułowany „COVID-19 Pandemic-Related Anxiety in Pregnant Women” (1).

Najniższe wynagrodzenie medyków – mocno w górę
W maju 2022 r. Sejm przyjął ustawę zmieniającą PRZEPISY, dotyczące sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Zmianie uległy współczynniki pracy, które są wykorzystywane przy wyliczaniu najniższego wynagrodzenia.

Postępowanie przed sądem lekarskim cz. II
Temat postępowania sprawdzającego i wyjaśniającego, które prowadzi rzecznik odpowiedzialności zawodowej budzi wiele emocji, dlatego należy go szczegółowo przedstawić. W drugiej części tekstu, szczegółowo omawiającego ten temat, zajmiemy się zagadnieniami związanymi z zarzutami, z którymi mierzą się obwinieni lekarze oraz opiszemy, jak toczy się proces przed sądem lekarskim.

SPSMedia
100 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.