Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 3/2020
search
  • Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 3/2020

NGG 3/2020

15,00 zł
Brutto

Wydanie magazynu Nowy Gabinet Ginekologiczny nr. 3/2020. Do wyboru wersja papierowa lub elektroniczna. Po opłaceniu numer w wersji papierowej wysyłamy przesyłką pocztową, a w wersji elektronicznej, jako plik .pdf wysyłamy na wskazany podczas zamówienia adres e-mailowy. Można też zamówić obie wersje naraz.

Rodzaj wydania: Wersja papierowa
Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Pytania do prawnika
Na pytania Czytelników odpowiada dr n. pr. Maciej Gibiński – absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, właściciel kancelarii prawnej Centrum Doradcze Prawa Medycznego.

Inteligentna ginekologia w walce z COVID-19
Algorytmy sztucznej inteligencji (AI), w czasie pandemii COVID-19, to jedno z bardziej pożądanych rozwiązań w ocenie stanu zdrowia pacjentki. W Polsce dostępne jest rozwiązanie pozwalające wykonać badania przesiewowe w kierunku raka szyjki macicy, właśnie za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji.

Dezynfekcja pomieszczeń gabinetu
Na początku tego roku nikt nie myślał o dezynfekcji pomieszczeń gabinetu za pomocą przeznaczonych do tego specjalistycznych urządzeń. Dziś jest to konieczność wynikająca z zaleceń Naukowych Towarzystw Medycznych i Ministerstwa Zdrowia. Rodzi się jednak pytanie, jak to zrobić najskuteczniej?

Świąd sromu – przyczyny i leczenie
Świąd sromu jest przykrą dolegliwością, w wielu przypadkach wymagającą, po pierwsze wnikliwej diagnostyki, a czasami długotrwałego, często objawowego leczenia. Najważniejszym punktem w trakcie diagnostyki świądu sromu jest, w pierwszej kolejności, identyfikacja możliwych przyczyn powstania świądu.

Wykorzystanie czynników wzrostu
Odkrycie w 1986 r. czynnika wzrostu nerwów (NGF) i czynnika wzrostu naskórka (EGF) zostało całkiem słusznie uhonorowane Nagrodą Nobla. Od tego czasu naukowcy i lekarze starają się zrozumieć i zastosować fizjologiczne korzyści czynników wzrostu [1].

Procedury postępowania w czasie pandemii COVID-19 w gabinecie ginekologicznym
Od połowy marca wprowadzane są ograniczenia, zakazy i nakazy związane z panującą epidemią SARS- CoV-2. Od 16 marca 2020 r. praktycznie wszystkie gabinety pracujące prywatnie lub w ramach NFZ zostały zamknięte. Po dwóch tygodniach lekarze zaczęli otwierać swoje gabinety, ale muszą stosować nowe procedury przyjmowania pacjentów.

SPSMedia
100 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.