Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 2/2021
search
  • Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 2/2021

NGS 2/2021

20,00 zł
Brutto

Wydanie magazynu Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 2/2021. Do wyboru wersja papierowa lub elektroniczna. Po opłaceniu numer w wersji papierowej wysyłamy przesyłką pocztową, a w wersji elektronicznej, jako plik .pdf wysyłamy na wskazany podczas zamówienia adres e-mailowy. Można też zamówić obie wersje naraz.

Rodzaj wydania: Wersja papierowa
Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Pytania do prawnika
Na pytania Czytelników odpowiada dr n. prawnych, adwokat Maciej Gibiński.

Narzędzie pozostawione w kanale
Pozostawienie w kanale zęba pacjenta złamanego fragmentu narzędzia mieści się w ryzyku, związanym z leczeniem. Pacjenci o tym nie wiedzą i uważają to za błąd medyczny. Dlatego wiele roszczeń dotyczy właśnie tej sytuacji. Pozostawienie narzędzia w kanale nie powoduje odpowiedzialności lekarza, ale niepowiadomienie o tym pacjenta już tak. Zobaczmy to na przykładzie.

Udostępnianie dokumentacji medycznej
Pacjent ma prawo do dostępu do swojej dokumentacji medycznej. Na jego żądanie musimy mu taką dokumentację wydać. Jak to zrobić zgodnie z polskimprawem?

Laserowe wspomaganie leczenia implantologicznego
Zapalenie błony śluzowej wokół implantu jest prekursorem zapaleniaokołowszczepowego, podobnie jak zapalenie dziąseł w przypadku zapalenia przyzębia. Istnieje ciągłość od zdrowej błony śluzowej wokół implantu, przez zapalenie błony śluzowej wokół implantu, do periimplantitis

Płukanki do jamy ustnej a SARS
Niektóre płukanki do ust skutecznie eliminują wirusa SARS-CoV-2. To bardzo dobra wiadomość dla stomatologów. Oczywiście płukanką choroby nie wyleczymy, ale możemy zniwelować rozprzestrzenianie się wirusa w gabinecie. Wystarczy, aby pacjent przed zabiegiem wypłuka profilaktycznie jamę ustną.

Przegląd nauki okiem Łukasika
W cyklu „Przegląd nauki okiem Łukasika” publikujemy streszczenia najciekawszych prac naukowych, opublikowanych ostatnio na łamach zagranicznej prasy stomatologicznej. Przeglądu dokonuje lek. dent. Tomasz Łukasik

Odpowiedzialność pracowników za mienie powierzone
Wykonywanie obowiązków pracowniczych wiąże się z wykorzystaniem narzędzi lub sprzętów, które są własnością pracodawcy. W przychodni jest to wyposażenie gabinetu stomatologicznego (unit, końcówki, mikrosilniki, RTG czy laser), a także służbowe komputery,komputery, telefony czy pojazdy.

Pięć aspektów wpływających na skuteczność leczenia
Bez względu na rodzaj zabiegu, wykonywanego przez lekarza dentystę, pacjent jest poddany stresowi. Zjawisko to było wielokrotnie opisywane w literaturze, a autorzy podawali różne tego przyczyny.

Blizny. Metody postępowania
Blizna to finalne stadium procesu gojenia się każdej rany. W dermatologii klasyfikujemy je do grupy wykwitów wtórnych, które powstają na skutek odnowy ubytku łącznotkankowej części skóry właściwej.

Szkoła Okluzji 
Okluzja statyczna i dynamiczna – podstawy mechaniki układu żucia.

Dwa gabinety na powierzchni 76 m²
Gdy inwestorzy skontaktowali się z naszą pracownią, mieli już wybrany lokal usługowy, w którym planowali prowadzić działalność gabinetu stomatologicznego.

SPSMedia
100 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.