Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 2/2024
search
  • Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 2/2024

NGS 3/2024

20,00 zł
Brutto

Wydanie magazynu Nowy Gabinet Stomatologiczny nr. 3/2024. Do wyboru wersja papierowa lub elektroniczna. Po opłaceniu numer w wersji papierowej wysyłamy przesyłką pocztową, a w wersji elektronicznej, jako plik .pdf wysyłamy na wskazany podczas zamówienia adres e-mailowy. Można też zamówić obie wersje naraz.

Rodzaj wydania: Wersja papierowa
Ilość
Dostępne

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

SPIS TREŚCI:

Odpowiedzialność cywilna lekarza za źle wykonane leczenie

Źle wykonana praca protetyczna była powodem do wszczęcia postępowania. A ponieważ lekarka na początku nie przyznawała się do winy, to sprawa była wieloetapowa. Pierwszym było roszczenie wobec ubezpieczyciela, potem sprawa trafiła do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej przy Izbie Lekarskiej, by na koniec znaleźć się w sądzie. W konsekwencji doszło nie tylko do wypłaty z ubezpieczenia OC lekarki, ale także do wyroku sądu.

Autorki: Karolina Podsiadły-Gęsikowska; Aleksandra Powierża


Brak zgody pacjenta na leczenie – interpretacja Rzecznika Praw Pacjenta

Rzecznik Praw Pacjenta to instytucja, która ma stać na straży praw pacjenta i przestrzegania ich przez instytucje udzielające świadczeń leczniczych. Od dłuższego czasu obserwuję jak zmienia się interpretacja przepisów w tej instytucji. Dla wielu prowadzących działalność leczniczą olbrzymim zaskoczeniem jest to, że podmiot leczniczy czy lekarz nie jest stroną w postępowaniu przed Rzecznikiem Praw Pacjenta.

Autorka: Ewa Mazur-Pawłowska


Pasty poprawiające remineralizację szkliwa

Próchnica zębów jest wieloczynnikową, przewlekłą chorobą o wysokim wskaźniku występowania w populacji. I chociaż w większości krajów rozwiniętych częstość jej występowania spadła, to pozostaje jednak jednym z głównych problemów wśród społeczeństwa. Za występowanie tego schorzenia jest odpowiedzialna przede wszystkim słaba higiena jamy ustnej, a co za tym idzie rozwój płytki bakteryjnej oraz spożywanie wysokoprzetworzonej żywności z dużą ilością węglowodanów. Uznaje się, że są to główne czynniki determinujące rozwój zmian o podłożu próchnicowym.

Autor: Zbigniew Raszewski


Cyfrowa autonomia protetyczna praktyki dentystycznej – wprowadzenie

Obecnie digitalizacja protokołów stomatologicznych osiągnęła poziom, pozwalający na pełną autonomię praktyk stomatologicznych w ujęciu kompleksowego leczenia pacjentów. Począwszy od diagnostyki, przez dokładne planowanie leczenia oraz jego wdrożenie, włącznie z wykonywaniem prac protetycznych, pacjent może być klinicznie obsłużony w obrębie jednej praktyki dentystycznej w niespotykanie dotąd krótkim czasie.

Autor: Cyprian Seliga


Sanepid sprawdzi, czy masz prawo wykonywać zdjęcia RTG?

Do 22 września 2024 roku, każdy lekarz dentysta wykonujący zdjęcia RTG, bez względu na rodzaj wykonywanych zdjęć, będzie musiał zdobyć 20 punktów szkoleniowych, uwzględniających tematykę RTG. To czy lekarz dentysta wykonał ten obowiązek, będzie sprawdzał Sanepid. Jeśli okaże się, że lekarz nie może udokumentować zdobytych punktów, to będą na niego nakładane kary finansowe.

Autor: Piotr Szymański


Radiofobia. Jak z nią walczyć?

Rośnie świadomość pacjentów stomatologicznych na temat profilaktyki zdrowia jamy ustnej. Jednak przekroczenie przez większość z nich progu gabinetu wciąż jest przykrą koniecznością. Obawy przed lekarzami dentystami, a raczej leczeniem stomatologicznym są bardzo powszechne. Chaos w głowie pacjenta, wynikający z niewiedzy czy złych wspomnień, obawy przed bólem i diagnozą czy wstydem związanym ze świadomością braku wystarczającej higieny nie jest sprzymierzeńcem lekarza.

Autor: Katarzyna Fernik


Odbudowa łuków zębowych szczęki oraz żuchwy protezami stałymi, wspartymi na implantach – opis przypadku

Niniejsza praca ma na celu opis przypadku wymiany klasycznych stałych uzupełnień protetycznych wspartych na zębach pacjenta na protezy stałe wsparte na implantach po usunięciu wszystkich zębów ze wskazań periodontologicznych.

Autorzy: lek. dent. Kamil Zdebski, dr n. med. Borys Tomikowski


Powikłania implantoprotetyczne – podział, etiologia, klasyfikacja powikłań – część I

W poniższym artykule autorzy pracy zaprezentowali aktualny stan wiedzy na temat powikłań implantologicznych, ich klasyfikacji oraz etiologii. Praca stanowi pierwszą część, wprowadzającą do zagadnienia powikłań implantoprotetycznych u pacjentów z bruksizmem.

Autorzy: Aleksandra Nitecka-Buchta, Mateusz Wojciechowski,Stefan Baron


Ambulatorium stomatologiczne z trzema gabinetami

Inwestorzy skontaktowali się z naszym biurem tuż przed podpisaniem umowy najmu lokalu, w którym planowali prowadzenie działalności placówki medycznej jako ambulatorium stomatologicznego z dwoma lub trzema gabinetami. Chcieli się upewnić, że wybrany przez nich lokal spełnia wszystkie wymogi określone przepisami.

Autor: Marta Maliszewska


Ford Puma ST-Line X 1.0 155 KM mHEV

Ford Puma to mały miejski samochód, z podwyższonym zawieszeniem i dość dynamicznym silnikiem. Czyli w zasadzie idealny pojazd do poruszania się po mieście. Automatyczna skrzynia biegów i hybrydowy układ napędowy dopełniają obrazu całości tegoż auta.

Autor: Piotr Szymański

SPSMedia
1000 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.